İYİ BİR EĞİTİM için

2020 Ehliyet Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

MEB 2020 sınav takvimi yayımlandı

 

MEB takvimine göre, (M.T.S.K) Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri e-sınavı 2020/MTSK e-Sınavı 81 ilde haftanın 7  günü e-sınav salonlarında randevulu sistemle gerçekleştirilecek. 

 

Ehliyet Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılıyor? ( 2020)

Kursiyer, e-sınav başvurusunu sınav ücretini yatırdıktan sonra bağlı bulunduğu Özel MTSK Müdürlüğü aracılığıyla yapacaktır. e-sınav başvurusu yapan  kursiyerlerin bilgileri bağlı oldukları il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından incelenmektedir.

Başvurusu onaylanan kursiyerler için e-sınav randevu sistemi bir sınav tarihi ve saati belirleyecektir. e-sınav başvurusunda bulunup randevusu onaylanan kursiyer randevu sistemi tarafından belirlenen e-sınav tarihinden en az 4 (dört) gün önce randevusunu değiştirebilir. Kursiyerin belirlenen tarih ve saatte sınava girmesi zorunludur. Aksi takdirde kursiyer 1 (bir) sınav hakkını kullanmış sayılır. e-sınav uygulamasının Türkçe yapılması esastır, yabancı uyruklu kursiyerler için tercüman görevlendirilmesi yapılmamaktadır. Yabancı uyruklu olan aday, teorik eğitimini sınava gireceği yabancı dilde tamamladıktan sonra sınavda, Genel Müdürlük tarafından belirlenen yabancı dillerde çevirisi yapılan soruları, ekranda yer alan yabancı dil seçeneğini seçerek isterse görüntüleyebilecektir.

Bu özelliğin kullanılabilmesi için adayın yabancı dil seçeneğinin adayın sınav tarihinden en az 2 (iki) gün önce "MEBBİS MTSK" modülüne işlettirmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde yabancı dil tercihi yapılmayan adayların sınav soruları çeviri özelliği olmadan ekrana gelecektir. İşitme engelli adaylar, soruların işaret diline çevrilmiş videolu anlatımını kendi ekranlarında seçerek görüntüleyebileceklerdir. Bu özelliğin kullanılabilmesi için adayın engel durumunun sınav tarihinden en az 2 (iki) gün önce "MEBBİS MTSK" modülüne “İşitme ve Konuşma Engelli” olarak işlenmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde engel durumu “İşitme ve Konuşma Engelli” olarak işlenmeyen adayların sınav soruları işaret diline çevirme özelliği olmadan ekrana gelecektir.

 

 

 

 

 

2020 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? ehliyet sınavları nasıl yapılıyor? ehliyet sınav sonuçları ne zaman belli olur? ehliyet sınavlarında hangi sorular çıkıyor? ehliyet sınavı zor mu? ehliyet sınavında kaç hakkım var? ehliyet sınav randevusu nasıl alınır?

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

TRAFİK Hayattır

Copyright , Her hakkı saklidır. www.ehliyettr.com | 2019