İYİ BİR EĞİTİM için

Avrupa Hareketlilik Haftası

Türkiye Belediyeler Birliği Avrupa Hareketlilik Haftası'nın tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

 

 

“Birlikte Yürüyelim” sloganı çerçevesinde kutlanacak olan Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 kampanya tanıtım toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'nu temsilen Genel Sekreter Yardımcımız Sayın İbrahim Orhan Demir, Trafik Müdürlüğü Müdür Yardımcımız Sayın Mustafa Sünnetci katıldı.

 

Programa Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Sayın Fatma Şahin, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politika Kurulu Başkan Vekili Sayın Prof. Dr. Şükrü Karatepe, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sayın Christian Berger, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, T.C. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve T.C. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk katıldı. 21 Ağustos saat 10:00'da Ankara'da gerçekleştirilen toplantıda açılış oturumunun ardından "Avrupa Hareketlilik Haftası'na katılan belediyelerin tecrübe paylaşımı" ve "AB Kentsel hareketlilik konusunda AB girişimleri" konuları görüşüldü.

Avrupa Hareketlilik Haftası, dünya genelinde kamu otoritelerini sürdürülebilir ve çevreci ulaşım tedbirlerini geliştirmeye teşvik etmek, kamuoyunda farkındalık oluşturmak ve yerel halkı alışkanlıklarından vazgeçirerek harekete, temiz ve çevreci ulaşım yöntemlerini kullanmaya teşvik etmek amacıyla 2002 yılından itibaren her yıl 16 - 22 Eylül tarihleri arasında kutlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

TRAFİK Hayattır

Copyright , Her hakkı saklidır. www.ehliyettr.com | 2019