İYİ BİR EĞİTİM için

İnternetten Ehliyet Sınav Ücreti Nasıl Yatırılır?

Adaylar bankalara gitmeden ev, iş yeri veya mobil cihazlardan sınav ücretlerini yatırarak başvurularını tamamlayabilirler.

 

Sınav ücretini internet üzerinden online olarak yapmak isteyen kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı ödeme sistemini kullanabilir. Sistem üzerinden 7/24 kredi kartı yada bankamatik kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Ödeme yapmak isteyen kursiyerlerin https://odeme.meb.gov.tr/ adresindeki başvuru bilgilerini doldurmaları gerekiyor. Başvuru sayfasında sizden cep telefonunuz, kimlik numaranız ve başvuru yapacağınız sınavı seçmeniz isteniyor. Sizin bu aşamada başvuru yapacağınız sınav olarak Elektronik Sınav (randevulu)” yazan kısmı seçmeniz gerekiyor.

E sınav ücreti atm’den nasıl yatırılır?

Ziraat Bankası ATM ehliyet sınav ücreti yatırma
Giriş tuşuna basınız > Kartsız İşlem > Türkçe > Ödeme İşlemleri > Eğitim Ödemeleri > MEB Ödemeleri > Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı ekranını takip ediyorsunuz. Devamında TC kimlik numaranızı giriyorsunuz ve parayı yatırıyorsunuz. Sonraki ekranda bilgileri kontrol edip onaylıyorsunuz. Dekontu almayı sakın unutmayın.

Halkbank ATM ehliyet sınav ücreti yatırma
Giriş tuşuna basınız > Kartsız İşlem > Kurum Ödemeleri > Meb Ödemeleri ekranını takip ediyorsunuz. Daha sonra cep telefonu numaranızı ve TC kimlik numaranızı giriyorsunuz ve gireceğiniz sınavı seçerek parayı yatırıyorsunuz. Kontrol ekranında girdiğiniz bilgileri kontrol etmeyi ve dekontu almayı sakın unutmayın.

Bazı sürücü kursları, kursiyerlerden ehliyet sınav ücreti adı altında 150 TL ile 200 TL arasında değişen rakamlar talep etmektedir. Yukarıda da belirtildiği üzere ehliyet sınav ücreti 2020 yılı için 90 TL’dir ve fazlasını kurs sizden hizmet bedeli olarak almaktadır. Sınav ücretini anlaşmalı bankalara kendiniz yatırdığınızda bu ücreti ödemek zorunda değilsiniz.

Önerimiz; Harç ücretlerinizi kendiniz yatırarak "hizmet ücreti" adı altında fazladan alınan haksız kazancın önüne geçmiş olursunuz.

 

 

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

TRAFİK Hayattır

Copyright , Her hakkı saklidır. www.ehliyettr.com | 2019