İYİ BİR EĞİTİM için

Trafik Kazası Sonrası Gözleri Görmeye Başladı...

20 yıldır görme engelli olan adam bir trafik kazası sonrası yeniden görmeye başladı

 

 

Doktorlar, hastanın nasıl iyileştiğini belirleyemedi; görme yetisini geri kazanan adam daha fazla araştırılmasını istemedi

 

Polonya’da uzun yıllardır görme engelli olan bir adam, geçirdiği kaza sonrası yeniden görmeye başladı. Doktorlar, hastanın nasıl iyileştiğini henüz kesin olarak açıklayamıyor.

Euronews'da yer alan habere göre, Polonya’nın Gorzow Wielkopolski kentinde yaşayan Janusz Goraj 20 yıl önce alerjik bir reaksiyon sonucu sağ gözünün retinasında hasar oluşarak görme yeteneğini kaybetmişti. Sol gözünden ise sadece şekilleri ve ışığı fark edebiliyordu.

Polonyalı Polsat News kanalına verdiği röportajda Goraj "mucize" olarak bahsettiği kazayla ilgili, "Bir arabanın bana çarpmasıyla başım önce otomobile ardından asfalta çarptı. İki hafta sonra da gözlerimin iyileştiğini fark ettim" diyerek başından aldığı darbenin kendisini iyileştirdiğini düşündüğünü dile getirdi.

Polonyalı doktorlar tam olarak Goraj'ın nasıl iyileştiğini henüz açıklayamıyor. Ayrıca, Goraj durumayla ilgili daha fazla araştırma yapılmasına izin vermedi. Bazı uzmanlar, hastanın kalça ameliyatından sonra yüksek dozda aldığı antikoagülanın gözlerinin iyileşmesine katkı sağladığı tezini savunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

ehliyet almak istiyorum, ehliyet alma şartları nelerdir?, ehliyet nasıl alınır?, monoküler ne demek?, görme engelli araç kullanabilir mi?, engelli ehliyeti alma şartları, engelli araç indirimi, 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

TRAFİK Hayattır

Copyright , Her hakkı saklidır. www.ehliyettr.com | 2019