İYİ BİR EĞİTİM için

Trafik Kazasında Kaybettiğimiz Ünlü isimler

Trafik canavarı ünlü ünsüz demeden sevdiklerimizi birer birer bizden alıyor :(

 

Hepsi trafik kazası yüzünden aramızdan ayrıldı..!

 

 

1- Barış Akarsu

Türk rock müziğinin efsanelerinden biri haline gelen Barış Akarsu'nun içinde bulunduğu otomobil 29 Haziran 2007 günü Bodrum Torba Kavşağı'nda bir kamyonla çarpıştı. Doğum gününde geçirdiği kazanın ardından 5 gün hastanede tedavi gören Barış Akarsu yaşam mücadelesini 4 Temmuz günü kaybetti ve aramızdan ayrıldı.

2- Gökhan Semiz

Yaratıcı, zeki ve muzip 1990'larda Türkiye'yi kasıp kavuran, Türk pop müziğinin kilometre taşlarından biri olan Gökhan Semiz 1998 yılında geçirdiği trafik kazasıyla aramızdan ayrıldı.

3- Uzay Heparı

Türk pop müziğinin yetenekli, yeni nesil müzisyenlerinden biriydi Uzay Heparı. Etiler Koç köprüsü üzerinde Küfe Bar'daki programına gitmekte iken Demet Akbağ'ın park halindeki arabasına çarptı, ağır yaralandı. 11 gün süren bitkisel hayatın ardından, 31 Mayıs 1994 tarihinde saat 10.50'de aramızdan ayrıldı. Şimdi onun adını Zeynep Tunuslu ile olan evliliğinden dünyaya gelen oğlu Uzay Kanat Heparı yaşatıyor.

4- Kerim Tekin

"Karbeyazdır ölüm, ellerinden gülüm" şarkısıyla içimizi sızlatan Kerim Tekin, 1998 yılında Afyon yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

5-Ajlan Büyükburç

Türk pop müziğinin efsane ismi Erol Büyükburç'un kızı olmasının yanı sıra şarkılarıyla 1990'lı yılları kasıp kavuran Ajlan 22 Temmuz 1999'da henüz 3 günlük ehliyetiyle, kendi kullandığı araçla takla atarak park halindeki traktöre çarptı ve olay yerinde yaşamını yitirdi.

6- Arda Öziri

Ruhsar, Dadı, Aşkın Bedeli, Akasya Durağı, Kampüsistan, Kınalı Kar, Asmalı Konak ve son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan televizyon dünyasının genç yeteneklerinden Arda Öziri 27 Mayıs 2018 günü geçirdiği motosiklet kazasında yaşamını yitirdi.

7- Mehmet Ali Toprak

Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Kasaba ve Mayıs Sıkıntısı filmlerindeki rolünden sonra Uzak adlı filmdeki yorumu ile 39. Antalya Film Festivali'nde Oktay Kaynarca ile birlikte En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü paylaşan Mehmet Ali Toprak Çanakkale' nin Çan ilçesinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.

8- İsrafil Köse

İstanbul'da geçirdiği trafik kazasının ardından kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan oyuncu İsrafil Köse Ağustos 2016'da hayatını kaybetti.

9- Onur Bayraktar

2010 yılında Üsküdar'da geçirdiği motosiklet kazası sonrası yaşamını yitirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezunu olan oyuncu Onur Bayraktar, birçok dizide rol aldı.

10- Kıvırcık Ali

'Kıvırcık Ali' olarak tanınan sanatçı Ali Özütemiz'in 11 Ocak 2011 sabahı Çatalca'da kendi aracıyla geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. 

11- Alaaddin Us

Yine ihlal! yine kuralsızlık! Aslında çok basit olan bir kurala uymamanın bedeli bir hayat oldu! Müzisyen Alaaddin Us, İzmir'in Bornova ilçesinde, kırmızı ışıkta geçen kamyonun otomobiline çarpması sonucu hayatını kaybetti.

12- Erdal Tosun

29 Kasım 2016'da Sarıyer'de kontrolden çıkan Nihat Şaki idaresindeki otomobil, tiyatrocu Erdal Tosun'un arabasının üzerine düşmüş ve Tosun olay yerinde hayatını kaybetmişti.  

13- Zafer Çika

Ünlü oyuncu Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika'nın içinde bulunduğu araç, İzmir'in Narlıdere ilçesinde, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı. Geçtiğimiz mart ayında (13 Mart 2019) yaşanan kazanın ardından ağır yaralı olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Zafer Çika hayatını kaybetti.

14- Egemen Töreli

Ünlülerin astroloğu olarak bilinen ve yorum yaptığı yıldız haritalarıyla kendinden bahsettiren Egemen Töreli, Çorlu'da karşıdan karşıya geçmek isterken bir kamyonetin çarpması sonucu  2018 yılında aramızdan ayrıldı. 

15- Boran Kaya 

İner misin Çıkar mısın? programıyla 1990'lı yıllarda fenomen olan ve bugün ünlü olan pek çok ismin keşfedilmesini sağlayan Boran Kaya 2000 yılında Kaş'ta geçirdiği trafik kazasının ardından hayata veda etti.

16- Sami Güner

Mazhar Fuat Özkan grubundan Fuat Güner'in babası Sami Güner Türkiye'nin önde gelen fotoğraf sanatçılarından biriydi. O da geçirdiği bir trafik kazası sonucunda yaşama veda etti.

17- Nejdet Tosun

Siyah- beyaz Yeşilçam filmlerinin iyi yürekli ve tonton aşçısıydı Necdet Tosun. Necdet Tosun 1975 yılında bir iş için gittiği Almanya'da trafik kazası geçirdi. Daha sonra İstanbul'a getirildi. Ama 13 gün sonra 10 Mayıs 1975'te son nefesini verdi. Necdet Tosun kendisiyle aynı kaderi taşıyan, 2016 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden Erdal Tosun'un da babasıydı.

19- Önder Somer

Türk sinemasının en yakışıklı, en karizmatik kötü adamı Önder Somer 1997'de geçirdiği trafik kazasında aramızdan ayrıldı.

20- Metin Oktay

İsmi hâlâ centilmenlikle birlikte anılan Türk futbolunun Taçsız Kral'ı,Galatasaray'ın efsane oyuncularından biri olan Metin Oktay 1991 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

21- İsmet Badem

Motorsiklet tutkusuyla bilinen İsmet Badem yıllarca basketbol yorumculuğu yapmıştı.Vefat haberinden 1 saat önce Instagram'dan hikaye paylaşan Badem, arkadaşları ile birlikte motoruyla fotoğraf paylaşmıştı... İsmet Badem 06 Eylül 2018 günü motorsikletiyle seyrederken dengesini kaybetmesi sonucu aracından düşerek yaşamını yitirdi.

22- Ahmet Tarık Tekçe

Ahmet Tarık Tekçe, 1964'te 44 yaşındayken bir trafik kazasında yaşamını yitirdi.

23- Aylin Urgal

"Sen Yarattın Beni" adlı şarkısıyla 1970'li yılların pop müzik piyasasına damgasını vuran Aylin Urgal, Bolu dağında bindiği otobüsün uçurma yuvarlanması sonucu 26 Nisan 1985 yılında aramızdan ayrıldı.

24- James Dean

Kendi aracı ile yaptığı kazada hayatını kaybeden oyuncu, hayatını kaybettiğinde henüz 24 yaşındaydı. Genç yaşına rağmen bir çok filmde rol alan James Dean ilk oynadığı filmde oskar ödülüne adaylığı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Devlerin aşkı, Asi gençlik en önemli filmlerindendir.

25- Grace Kelly

Ünlü film artisti olan Grace Kelly, Monoco Prensi ile evlendiğinde oyunculuğu bırakmıştı. Güzelliği dillere destan olan oyuncu, kızı ile birlike geçirdiği trafik kazasında Monoco'da 1982 yılında hayata veda etmiştir.

26- Lady Diana

Galler Prensesi Lady Diana, 1997 yılında Fransa'da bir araba kazasında hayatını kaybettmiştir. Kaza anında sevgilisi Dodi El-Fayet' de yanındadır. Bu araba kazasının bir suikast olduğu söylense de magazincilerin aracı sıkıştırması ile oluşan trafik kazası olarak tarihe geçmiştir.

27- Paul Walker

2013 yılında geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybeden ABD’li aktör Walker, özellikle oynadığı hızlı ve öfkeli filmleri ile dünyaca üne kavuşmuştur.

28- Esengül

17 yaşında başlayan fırtınalı şöhret yalnızca 8 yıl sürdü. 18 Nisan 1979'da Esengül, Emirgan'da kardeşi Sezen Ağan, arkadaşları Turhan Yazıcı ve iş adamı Mehmet Faruk Özfıratlı ile geç saatlere kadar eğlendiler. Sabah 04.00 sularında Anadol marka bir otomobille yola çıktılar. Ataköy Motel'in önündeki caddenin ortasına konmuş kalasları son anda fark eden Mehmet Faruk Özfıratlı fren yaptı. Ancak aracın frenleri tutmadı. Otomobil bir köprünün bariyerlerine çarparak durabildi. Bariyerin demir çubuğu önde bulunan Mehmet Faruk Özfıratlı'ya sonra hemen arkasında oturan Esengül'e saplandı.Mehmet Faruk Özfıratlı olay yerinde hayatını kaybederken Esengül ise hastanede geçirdiği ameliyat sırasında beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybetti. 

 

 

 

 

 

Özlem ve saygıyla anıyoruz...

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

TRAFİK Hayattır

Copyright , Her hakkı saklidır. www.ehliyettr.com | 2019